DJ KLUBIS KASUTUSEL OLEVAD SEADMED

MIKSERPULDID

PIONEER DJM 900NXS

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Pioneeri kodulehelt

Tänapäeval Eestis ja mujal maailmas juba klubistandardiks saanud 900NXS täidab oma ülesandeid suurepäraselt. Tegu on 4-kanalise puldiga, millel on väga palju sisendeid (nende hulgas 4×2 CD-ja vinüülimängijate jaoks, pluss 2 mikrofoni kasutamiseks). Võrreldes pulti DJM 800-ga, tuleb esimese erinevusena meie silmis välja mõnede paljuvõimaldavate uute efektide lisandumine, mis annavad senisest veelgi enam mänguruumi. Pult on küllaltki mugav ja kasutajasõbralik. Seni on ta väga edukalt meid teeninud ja igapäevasele kasutamisele tugevalt vastu pidanud. Väärt pill, oleme tema üle uhked!

Et näha suuremat kujutist puldist, kliki pildile.

 PIONEER DJM 800

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Pioneeri kodulehelt

DJM-800 on tõesti üks väga hea pult. Võimalustelt olemas pea et kõik, mis ühel dj puldil olema peab. 4 kanalit, efekti plokk, kaks mikrofoni sisendit, reguleeritav kanalite eelkuulamine, faderite seadistamine, fader start  ja  mis kõik veel.
Välimuselt ning funktsioonidelt sarnaneb oma eelkäia DJM600-ga. Kasutuselt suhteliselt mugav ning lihtne.  Hoiab väga hästi erinevaid häireid ning moonutusi ja isegi siis kui DJ helitugevustest kinni ei pea. Helitugevusi põhja keerates tekib enamasti mikserpultidel väga tõsine heli moonutus, kuid mitte sellel. Heli läheb küll veidi halvemaks, kuid suhteliselt talutavaks.  Ei ole just kõigeparema helikvaliteediga pult oma hinnaklassis. Väga suur trump on kahtlematta rütmi efekti plokk.  Efektidest olemas enamus mida DJ töös tarvis, kuid puudus on sämplerist. Sämpleri asemel on Roll ja toimib sarnaselt, kuid seda ei saa tööle panna salvestatud koha löögi algusest vaid see loobib ehk kordab. Pioneer DJM 600-l on aga funktsioon millega saab efekte kontrollida crossfaderiga. Selle väikse lisaga saaks  väga mugavalt ning täpselt Sämplerit tööle seada just siis kui seda DJ ise soovib. Sämpler (inglise sampler) on riistvaraline või tarkvaraline elektrooniline muusikariist, mille helitektamise aluseks on sämplid ja/või sämplimine. Selle asemel, et tekitada ise heli, kasutab sämpler helitekitamise alusena erinevaid mitmesuguseid salvestusi, helilõike, mis mängitakse maha vastavalt seatud parameetritele. Lisa infot sämpleri ja samplimise kohta leiab: http://et.wikipedia.org/wiki/Sämpler

 NUMARK DXMPRO

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Numarki kodulehelt

 

2 kanaliga pult, mis on Numarki üks parimaid digital scratch DJ mikserpulte. Väga hea helikvaliteedi ning vastupidavusega pult.
Nii nagu DJM800 hoiab ka see pult väga hästi ära erinevaid häireid ning moonutusi. Helikvaliteedilt julgeks väita, et sama hea või isegi parem kui DJM 800.
Kasutamiselt kõik vajalik, mis ühel scratch puldil olema peab. Faderite seadistamine, fader reverse, kanalite eelkuulamise reguleerimine ja üks mikri sisend.

Viie kasutamise aasta jooksul pole puldil mitte kui midagi juhtunud. Võib julgelt väita, et oma hinnaklassis üks parimaid.

 NUMARK DM2050

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Numarki kodulehelt

Numarki odava hinnaklassi 3 kanaliga mikserpult mis sobib ideaalselt algaja DJ-le kes alles avastab DJ ameti võlusid.
Kõik vajalik mis ühel DJ puldil olema peab.

CD JA USB MÄNGIJAD

PIONEER CDJ-2000NXS (2TK)

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Pioneeri kodulehelt


CDJ-2000NXS mängijad üheskoos DJM-900NXS puldiga on suurepärane kombinatsioon. Sellise set-upi peal mängides ei jää hätta ükski CD-d või USB-i kasutav DJ. Pioneeri poolt arendatud tarkvara rekordbox annab võimaluse kodus teha ära hulganisti eeltööd, muutes esinemise oluliselt sujuvamaks. Programmiga on võimalik enne lugude mälupulgale tõstmist analüüsida ära nende kiirused, helistikud ning sättida cue-pointe, hot cuesid, panna paika beat grid jpm. Rekordboxis tehtud eeltöö võimaldab kasutada ka palju tähelepanu saanud sync funktsiooni.

Lisaks on mängijatel eraldi “loop mode” ning ‘slip’ funktsioon. Meie oleme mängijatega väga rahul. Ainsa miinusena tooks välja play ja cue nuppudega esinenud probleemid (oleme pidanud neid mõlemal mängijal vahetama ja/või nuppudevahelisi ühendusi parandama).

 PIONEER XDJ-1000

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Pioneeri kodulehelt

XDJ-1000 on kõige uuemaks liikmeks meie DJ Klubis. Mängijal puudub CD-sisend, mis tähendab, et tegu on ainult USB pulgaga mängitava vahendiga. Äsja sügisel soetatud mängija on väljapaistev tänu oma puutetundlikule ekraanile, mis köidab iga asjaarmastaja tähelepanu. See muudab esinemiskogemuse omamoodi elamuseks.
XDJ-l on suures osas samad efektid mis CDJ-2000NXS-l. Ekraanil on küll rohkem piksleid. Ägedaks lisafunktsiooniks on ka beat-jump, mis võimaldab taktiliselt löökide vahel hüpata. Miinuseks on jog-ketta tundlikkuse reguleerimise puudumine. Seega kui DJ on harjunud kasutama ühesuguse tundlikkusega masinaid, võib see alguses olla harjumatu üleminek (meil küll oli)

 PIONEER CDJ-1000MK3 (2TK)

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Pioneeri kodulehelt

CDJ-1000MK3 oli enne CDJ-2000NXS turule tulekut üks populaarsemaid cd mängijaid. Pioneerist paremat DJ CD mängijat on praktiliselt võimatu leida. Vastupidavus ning kasutamismugavaus on teistest tootjatest peajagu üle.
Peale kõige muu vajaliku on mängijal olemas:
Hot cue – kuhu võimalik loo ajal kui ka väljaotsitud punktis salvestada 3 erinevat punkti kuhu saab igal ajal olenematta mis lugu plaadil mängib nupule vajutades tagasi tulla. Hot cued salvestades põleevad nupud punaselt ja kui salvestamise reziim maha võtta on hot cue nupud rohelised.
Loop – Ingliskeelne loop (kõnekeeles luup) on eelsalvestatud (või sämplitud) muusikalõik, mis reeglina algab ja lõppeb täpselt muusikalisel löögil. Looped ehk kõnekeeles luupiv ehk luubitud on muusikaline termin, mis tähistab millegi (näit sämpli või takti) tsüklilist või katkematut mängitamist. Loopi algust ja lõppu on võimalik loo vältel DJ-l endal võimalik määrata. Loope saab salvestada ka Hot Cue nuppude alla ning salvestatud loopi eristab oranš tuli kui aga salvestatud hot cue on roheline.
Waveform – ekraanil olev algeline waveform ehk helilaine on suureks abiks loo jälgimisel. Antud mudelil pole waveform küll väga täpne kuid ta täidab oma ülesannet suurepäraselt.  Ühelgi teisel dj cd-mängija tootjal sellist funktsiooni siiani ei ole mis teebki Pioneeri cd mängijad pärimaks praegusel turul. vjog ketta raskuse seadistamine ja kõik mis veel.
CD/Vinyl mode – võimalik kas scratcida ja reguleerida loo stardi ja peatumise kiirust või kasutada klassikalist cd funktsiooni.
Reverse direction – võimalik lugu teistpidi käima panna.
Jog ketta raskuse reguleerimine – DJ saab oma käe järgi ketta keerlemise raskust seadistada.

Vastupidav mängija, mis ei vea alt. Ainsate asjadena kipuvad suure kasutamise pärast ära kuluma play ja cue nupud, kuid nende vahetamine ei ole just kallis.
Kahjuks on mängija nüüdsest tootmisest maas, sest asemele on tulnud järeltulijad nagu CDJ850, CDJ900 ja CDJ2000.

PIONEER CDJ-100(2TK)

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Pioneeri kodulehelt

CDJ-100 on vana hea ja lihtne mängija millel on peale kõige vajaliku olemas ka 3 efekti..

 NUMARK CDX (2TK)

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Numarki kodulehelt

Rohkete efektidega CD mängija mis on tunnetuselt nagu vinüülimängija. Täiesti toimiv ja lahe mängija kui temaga harjud. Täiesti tavatu cue punkti seadistamine mis esimesel korral nii mõnelgi Pioneeri cd  DJ-l võib üle jõu käija. Võimalusi ja funktsioone tohutult kuid nende kasutamine vajab harjumist. Ebameeldivad on kummist CUE ja PLAY nupud ning kerimis nupp mis ei ole kõige mugavam kasutada. Nõrk koht on cd slot mis ühel mängijal kipub streikima..

 VINÜÜLIMÄNGIJAD

TECHNICS SL-1210M5G (2TK)

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Technicsi Kodulehelt

Legendaarne vinüülimängija mida DJ-d üle maailma kasutavad. Kahjuks aga technics lõpetas vinüülimängijate tootmise 2010 aasta lõpus..

KÕRVAKLAPID

SENNHEISER HD 25-1 II

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Sennheiseri kodulehelt

Enda lihtsuse ja lollikindluse tõttu väga vastupidavad klapid.  Hämmastav on nende välise heli isolatsioon, mis on võrreldes Pioneer HDJ2000 klappidega kõvasti parem. Heli väga selge ning loomulik.cal Data

KÕLARID

QSC K12 (2TK)

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad QSC kodulehelt

Tehase väitel 1000W aktiivne kõlar. Ei tea kui tõsi see 1000W on kuid helirõhku on sellel kastil küll ja veel. Otsisime Kõlarit mis vastaks meie vajadustele ning hinnalt oleks kuskil 650-895 euro kanti. Peale mitmete erinevate kõlarite katsetamist oli see ainus mis vastas meie ootustele. Väga puhta ja mõnusa heliga kõlar mis mängib ka edukalt madalat otsa. Antud mudeli hämmastavaks osaks on aga see, et ta mängib 75° ulatuses nii madalaid kui ka kõrgeid sagedusi.

Ilus ja kompaktne kõlar mis teeb väga head häält ;).

 PROEL NEXT15(2TK)

Täpsemat infot leiad Proeli kodulehelt

400W odava hinnakassi aktiivkõlar  mis on pidanud käima nii mitmelgi korral tohtri juures. Hinnapoolest täitsa talutavad kõlarid, kui sa pole just puhta heli gurmaan. Põhiliseks tervisehädaks on olnud võimendi limitter, mis on mitmel korral peale jäänud ning seetõttu ka tohtrit vajanud..

STUUDIOTEHNIKA

IMAC 21.5″

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Apple kodulehelt

Core 2 Duo 3.06GHz/4GB/500GB/GeForce 9400M/SD.

LOGIC STUDIO PRO 9

Vaata Youtube videot

Täpsemat infot leiad Apple kodulehelt

Profesionaalne produtseerimise tarkvara kõige nõudlikumale muusika tegijale.